02-5817176

סוסיא הר חברון

אודות

מהו סגנון הלימוד אצלכם?

באנו לבית המדרש כדי להתאהב בתורה ולראות את 'השמים', את הקב"ה, בחיינו ולכך מותאם סגנון הלמידה. הכנה בחברותות ובחבורות בהיקף וברוחב דעת כשהשיעורים מטרתם לחבר את הנלמד אל הלב ומציאת מקומו בחיינו.

האם יש שיטת לימוד מאפיינת ?

לימוד ברוחב דעת מתוך הכרת סוגיות מקבילות בהלכה ובאגדה, בחיים ובמציאות. הגעה להלכה למעשה ומציאת משמעויות לעולם המידות ועיצוב החיים.

ספרו כמה מילים על המוסד שלכם מבחינת הרוח והחזון

חזוננו הנו 'אהבת תורה' ו'ראיית שמים'. חפצים אנו להתאהב יחדיו בתורה ולהפכה לגורם המעצב את עולמנו, חיינו וסדר יומנו ונוכח בכל החלטה בחיינו. כמהים אנו לראות את 'השמים', להבחין בטביעת אצבעותיו של הקב"ה על כל צעד ושעל בחיינו, בבית המדרש ובשוק, בהרים ובערים, בכותרות העיתונים ובהכנות לחגים. בטוחים אנו כי בית המדרש הנו חלק בלתי נפרד מהחיים ואינו מבצר המתגונן מאימת גליהם המתנפצים. הישיבה אינה 'תיבת נח אפרורית' המגנה על יושביה מאימת זלעפות המבול המשתולל בחוץ אלא 'ספינת מרוץ מרהיבה' המובילה את החיים כולם אל מרחבי האינסוף של הים הפתוח.

חברה ואווירה

כמה מילים על ההווי החברתי

הדבק החבורתי הנו אחד ממנועי הצמיחה החזקים בישיבה. כל אחד מהבחורים מביא את כישרונותיו היחודיים, התמחויותיו המיוחדות ותחביביו האישיים וכך נוצר פסיפס מרתק ומעשיר, מחכים ומפרה. 'היחיד והיחד' הנם שני כוחות אדירים בבית מדרשנו המפרים זה את זה ומעצבים את כולנו כיצירה אחת בעלת גוונים מרובים הנשזרים זה בזה

למי אתם מתאימים?

אנו מתאימים לכל מי שרוצה ללמוד תורה מגוונת ולא רק גמרא בבלית בעיון. לכל מי שרוצה להתאהב בתורה ולהתענג על מתיקותה ולא לסבול מתוך אמונה שיום אחד יהיה טוב. למי שרואה את התורה כחלק מהחיים ולא כבונקר להתגוננות מאימת היצרים והיצירה המסוכנים שבחוץ.

צבא

איך עובד אצלכם תהליך הגיוס? מתי מתגייסים, לאן? אורך השירות?

מסלולי השרות הנם החלטה אישית של כל אחד מהבחורים. ניתן להתגייס מתי שרוצים. ניתן לבחור שרות מלא או 'מסלול הסדר'. אנו ממליצים ללמוד שנתיים לפני השרות ושנתיים אחריו ואז לצאת בגדלות אל חיי המעשה.

איך אתם מכינים את הבחורים לצבא?

מסלול הכנה ערכי והלכתי. ברור שרשי הזכות הגדולה לשרת בצה"ל. אתגרי הורדת הרעיון לעולם המעשה. עבודת המידות. נציבי התעצמות תוך כדי השרות. מקרים ותגובות.

צוות הישיבה

ראש הישיבה - הרב נעם פרל

בוגר ישיבת 'אור עציון' (תלמיד הרב דרוקמן). הקים את הישיבה התיכונית הסביבתית בסוסיא. מזכ"ל בני עקיבא העולמית לשעבר, חובב אנשים, תורה, שטח וכתיבה.

הרב אור אומן
ר"מ

בוגר ישיבת עותניאל. איש תורה, חזון ומעש.

הרב חגי אביקר
איש החסידות הישיבתי

חב"ד, ברסלב, האדמו"ר הזקן ורבי נחמן. חסידות ארץ ישראלית.

הרב ישי מרצבך
איש האשכולות

מלמד הלכה, חסידות ופרשנים. תלמיד ר' דוד פוקס, הרב רא"ם והרב בני.  

ר' סלו ונגרובסקי
איש הארץ הטובה

בוגר 'ישיבת מעלה אדומים' (תלמיד הרב רבינוביץ') ראשו בעמקי תורתה ורגליו במשעולי אדמתה.

חיים בר חי
מנכ"ל הישיבה

גדל בכפר מימון תחת כנפיו של הרב יעקב אריאל. בוגר ישיבת הר עציון. תלמיד הרב עמיטל והרב ליכנשטיין זצ"ל. איש המעשה המוביל את משפחת 'ישיבות סוסיא' ופועלן.